• Vianočná burza

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná burza.

Vianočné sviatky patria medzi tie najkrajšie v roku a tradične predvianočný čas patrí našej školskej vianočnej burze. Sme radi, že po dlhšej prestávke sa nám podarilo opäť na túto tradíciu nadviazať. Naším cieľom bolo priblížiť čarovný odkaz vianočných sviatkov. Žiaci si doma pripravili rôzne predmety, ktoré si mohli ostatní žiaci aj široká verejnosť kúpiť. Na burze sa predávali vlastnoručne vyrábané dielka – medovníky, obrázky, stojančeky na sviečky či ozdoby na stromček. Burza mala veľký úspech a urobila radosť ako žiakom, tak i pedagógom a priateľom školy.

• Pozvánka na Vianočnú burzu

• Pred Vianocami sa zvyknú ľudia stretávať viac ako inokedy počas roka. Bilancujú svoje radosti i starosti pri lahodnej káve či chutnom čaji. Inak tomu nebude ani v našej základnej škole, ktorá sa Vás 20. decembra 2022 pozýva na stretnutie žiakov, rodičov, učiteľov a všetkých milých priateľov našej školy na akciu Vianočná burza.

• Vianočná nálada

• Aj napriek chorobám sme čo-to už stihli pripraviť k Vianociam a vianočná nálada sa nesie chodbami i triedami našej školy.

• Dôležitá informácia !!!

• Vzhľadom na vysokú chorobnosť žiakov udeľuje riaditeľka ZŠ s MŠ Červený Hrádok žiakom riaditeľské voľno od 14.12.2022 (streda) do 16.12.2022 (piatok).

Program posledného predvianočného týždňa sa vzhľadom na vyššie uvedenú skutočnosť upravuje nasledovne:

• vyučovanie v dňoch 19.12.2022 - 21.12.2022 je skrátené na 5 vyučovacích hodín
            • PONDELOK (19.12.): vyučovanie podľa rozvrhu hodín ( 5 vyučovacích hodín)
            • UTOROK (20.12.): 1.- 2. hodina podľa rozvhu hodín, 3. - 5. hodina Vianočná burza
            • STREDA (21.12.): Vianočný program a posedenie v triedach ( 5 vyučovacích hodín)
            • ŠTVRTOK (22.12.): Riaditeľské voľno
            • Florbalový turnaj sa presúva do nového roka

Vianočné prázdniny: 23.12.2022 - 08.01.2023

Opätovný nástup žiakov do školy je dňa 09.01.2023 ( pondelok ).

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok ...

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok ?

V našej základnej škole naozaj veľa ♡.  Na jednoduchú výzvu zareagovalo veľa žiakov a ich rodičov a výsledkom bolo 35 krabíc naplnených darčekmi a milými prekvapeniami pre babičky a deduškov.

Vďaka štedrosti a láskavosti našich žiakov budú mať aspoň o trochu krajšie Vianoce:

• Dom seniorov Dolný Ohaj
            • DOS Tilia Slepčany
            • ZSS Kamilka Maňa
            • ako i osamelí seniori v blízkom okolí

Ďakujeme všetkým deťom, ktoré sa zapojili do tohto projektu a umožnili tak urobiť tento svet trochu lepším.

• Mikuláš, Mikuláš, čas je rýchly, prišiel zas !

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš, Mikuláš, čas je rýchly, prišiel zas !.

Upratali sme si všetko, čakáme ťa milý dedko. Čakáme ťa Mikuláš, kedy sa k nám zatúlaš. Veríme, že v tvojej skrýši, niečo dobré pre nás zvýši. Už sme všetci zvedaví, či sa tvoj koč zastaví. Pod okienkom z večera, ktosi ťuká - nazerá. Biela brada až po pás, jaj veď je to Mikuláš! Ďakujeme Mikuláš, za tie krásne chvíle, za darčeky od teba, za úsmevy milé. Stretneme sa o rok zas, príď Mikuláš medzi nás.

• Planetárium

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Planetárium.

November bol naozaj bohatý na aktivity rôzneho druhu. K tým najzaujímavejším určite patrila aj návšteva mobilného planetária z Levíc. Pracovníci planetária nás oboznámili s dôležitými faktami o vesmíre nielen na prednáške, ale aj prakticky sme mohli takú návštevu zažiť v mobilnom planetáriu, ktoré na malú chvíľu obsadilo našu školskú telocvičňu. A tam sa teda bolo na čo pozerať. Ďakujeme p.uč. Babockej za sprostredkovanie tejto výnimočnej aktivity.

• Thanksgiving 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Thanksgiving 2022.

Tento rok sme si prvýkrát vyskúšali so žiakmi 3. a 5. ročníka tradíciu Vďakyvzdania. S kultúrou a tradíciami anglicky hovoriacich krajín sa stretávame na hodinách ANJ pravidelne. Tentokrát sme si však vyskúšali spoločne si pripraviť slávnostne prestretý stôl, podeliť sa navzájom a aj so spolužiakmi z iných tried. Okrem hodovania sme sa dozvedeli základné informácie o jednom z najväčších sviatkov v USA, pozreli sme si veselý príbeh so známymi postavičkami Tom & Jerry a samozrejme, nezabudli sme sa ani poďakovať za všetko dobré, čo sa nám v takmer uplynulom roku podarilo či nás postretlo.

• Projekty nás bavia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekty nás bavia.

Projekty tvoria neoddeliteľnú súčasť vyučovania mnohých školských predmetov. Žiaci v nich zúročia nadobudnuté vedomosti, skúsenosti, zručnosti a overia si svoje kompetencie v praxi. A keďže školský rok je už v plnom prúde, projektov z rôznych predmetov sa nám v triedach či na chodbách školy už nazbieralo naozaj veľmi veľa. Práce v tomto albume pochádzajú z predmetov DEJ 5, TECH 6, GEO 5, ANJ 3 a ANJ 4. A že sa nám darilo výnimočne, zistíte hneď, ako do albumu nakuknete.

• Pasovanie žiakov prvého ročníka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Pasovanie žiakov prvého ročníka .

Aj tento rok boli do nášho školského kolektívu prijatí žiaci prvého ročníka. O túto slávnostnú príležitosť sa tradične postarali žiaci 9.ročníka v spolupráci so žiakmi 8.ročníka pod taktovkou p.uč. Valkovičovej. Novopečení prváci predniesli svoje slávnostné sľuby, plnili náročné úlohy, užili si kopec zábavy a dobrého jedla. Ďakujeme všetkým, ktorí svojou prácou a účasťou prispeli k celkovej atmosfére tohto výnimočného dňa.

• Šarkaniáda 2022

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šarkaniáda 2022.

Krásnu tohtoročnú jeseň využili žiaci prvého stupňa na tradičnú šarkaniádu. Vonku si užili príjemné a slnečné jesenné počasie.