• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme.

Deň Zeme je sviatok, ktorý sa oslavuje na celej Zemi a my sme si ho pripomenuli vo štvrtok 20.4.2023 viacerými aktivitami. Žiaci najprv absolvovali besedu a premietanie dokumentárneho filmu o vtáctve a medveďoch. Následne jednotlivé triedy vyrábali plagáty spájajúce sa s problematikou Dňa Zeme, kreslili, vyfarbovali a vyrábali obrazy zo živých materiálov. Tí najmenší sa oboznámili so správnym triedením odpadu. Svoju tvorivosť využili žiaci aj pri netradičnom maľovaní obrázkov na fóliu. V piatok sa žiaci aj učitelia zapojili do školskej brigády, ktorá pomohla skrášliť areál školy. Akcia sa vydarila, počasie bolo výborné. Každý mal príjemný pocit z dobre vykonanej práce.

• Deň bez školskej tašky

• Školská taška je samozrejmosťou každého školáka. Ako to však vyzerá, keď prídu žiaci do školy bez nej?

V posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sa naši žiaci zapojili do výzvy „Deň bez školskej tašky“ alebo „No backpack day“. Do školy si mali priniesť učebnice, zošity aj desiatu v hocičom, len nie v školskej taške, zároveň byť pripravení na vyučovanie. Prinášame vám prehľad ich alternatívnych tašiek. Nápady boli naozaj originálne, premyslené a bolo vidieť, že si to žiaci užívali.

Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom i učiteľom.

• Edu Escape Room

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Edu Escape Room.

Koncom marca sa žiaci našej školy zúčastnili zaujímavej vzdelávacej aktivity pod názvom Edu Escape Room. Escape room je dobrodružná hra, kde sa skupina žiakov musí v určenom časovom intervale dostať von zo "zamknutej" miestnosti. Spoločne hľadajú indície, odpovede na zaujímavé hádanky, riešia hlavolamy rôzneho typu a  na ich základe otvoria zámky a uniknú z miestnosti späť do reality. Hra je vytvorená tak, aby okrem logického a kritického myslenia, jemnej motoriky a postrehu, žiaci využili vedomosti z každého predmetu v rámci svojho levelu v súlade so vzdelávacími štandardami MŠVVaŠ SR. Žiaci sa touto aktivitou zdokonalili v spolupráci, komunikácii, vedomostiach a zručnostiach z každého vyučovacieho predmetu.

• Deň bez školskej tašky

• V stredu, 5.apríla 2023 sa bude konať na našej škole akcia s názvom „Deň bez školskej tašky“ – „No backpack day“.  Tento špeciálny deň je známy po celom svete, aj keď nemá presne stanovený dátum. Cieľom je upozorniť na milióny detí, ktoré denne nosia pomôcky  v rukách do škôl vzdialených mnoho kilometrov. V rôznych kútoch sveta totiž nie je samozrejmosťou vlastniť krásnu školskú tašku a mať v nej každé ráno pripravené učebnice, zošity čí štýlový peračník.

Ako sa môžeš zapojiť do akcie?

Prines si do školy učebnice, zošity aj desiatu v hocičom, len nie v školskej taške. Kreativite sa medze nekladú.

Tešíme sa na tvoje nápady =)

• Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

• Dňa 29. marca 2023 sa  víťazi školského kola Zdenka Virágová, Alexander Ludva, Benjamín Valent, Vivien Žigraiová a Denis Komžík zúčastnili okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín 2023.

Denis Komžík /9. ročník/ a Benjamín Valent /6. ročník/ nám svojimi výbornými prednesmi urobili veľkú radosť. Denis Komžík obsadil v III. kategórii v prednese poézie prvé miesto  a  postúpil do krajského kola tejto súťaže. Benjamín Valent obsadil 3. miesto v II. kategórii v  prednese prózy.

Všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili súťaže ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Denisovi držíme palce v krajskom kole.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dňa 27. 01. 2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Recitačnej súťaže sa zúčastnilo 23 recitátorov.

Víťazi školského kola:

I. kategória prednesu poézie