• Škatuľky plné lásky

• Naši škôlkari a žiaci 1. stupňa myslia na babičky a deduškov v domovoch dôchodcov. Pozrite aké prekvapenia pre nich pripravili. :)

• Voľby členov rady školy z rodičov.

•  Členmi do rady školy sa na základe Vášho hlasovania stali:

- Tatiana Melišková

- Bc. Lívia Ránová

Srdečne blahoželáme a tešíme sa na spoločnú prácu.

Riaditeľka školy : Mgr. Jana Dunčičová

• Šaliansky Maťko – školské kolo

• Dňa 13.12.2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Súťažilo 21 žiakov v 3 kategóriách. Víťazi postupujú do okresného kola.

3. miesto: nebolo udelené

Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

• Návšteva v bábkovom divadle

• Dňa 19.11.  navštívili  žiaci 2. až 4. ročníka divadelné predstavenie v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre. Inscenácia prerozprávala príbeh húževnatého vynálezcu doktora Proktora a jeho dvoch detských pomocníkov Bulleho a Lisy, ktorí vymyslia využitie pre unikátny prášok. Príbeh bol plný humoru aj  napätia. Sila rozumu a neobyčajného priateľstva nakoniec zvíťazila nad ľudskou závisťou a chamtivosťou. Žiaci si pri sledovaní užili  veľa zábavy a oddýchli si od každodenných školských povinností. Mgr. Víglaská

• Vynovenie priestorov ŠKD

• Žiaci, ktorí navštevujú ŠKD pri ZŠ s MŠ Červený Hrádok sa spolu s pani vychovávateľkou tešia z predčasného vianočného darčeka: ,,Vo vynovených priestoroch ŠKD budeme tráviť ešte príjemnejšie popoludnia ako doteraz. ĎAKUJEME" hovorí p. vych. Matušková

A jedným z takýchto krásnych popoludní bolo aj  Mikulášske darčekobranie:

• Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka rétorika 2019 – osobnosti Slovenska celoslovenské kolo súťaže

• Dňa  12. novembra 2019 sa naša žiačka 8. ročníka Vanesa Homolová zúčastnila celoslovenského kola súťaže v rečníckych prejavoch Mládež a odkaz Alexandra Dubčeka rétorika 2019 – osobnosti Slovenska.

17. ročník súťaže sa konal na Bratislavskom hrade.

S veľkou radosťou oznamujeme, že Vaneska si vybojovala 2. miesto v I. kategórii a získala aj mimoriadnu cenu P. O. Hviezdoslava.

Za skvelý úspech jej srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Mgr. Rajnohová

• Pytagoriáda

• Tento školský rok sa na školskom kole Pytagoriády zúčastnilo 21 žiakov od 3. po 8. ročník. Úspešnými riešiteľmi a zároveň postupujúcimi do okresného kola sú Sofia Svrbická (3.r.), Michal D. Babocký (4.r.) a Denis Komžík (6.r.). Výhercom blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole. Všetkým ďakujeme za účasť. Mgr. Babocká

• Šarkaniáda

• Tento rok sa Šarkaniáda uskutočnila  v utorok  15.10. za pekného slnečného počasia. Miestami pofukoval priaznivý vietor a tak žiakom, ktorí boli  vyzbrojení dobrou náladou a farebnými šarkanmi nestálo nič v ceste, aby prežili  pekné dopoludnie na miestnom futbalovom ihrisku.

• Jesenná výstavka

• Jeseň je fascinujúce obdobie, ktoré inšpiruje našich žiakov aj ich rodičov. Aj tento rok nám predviedli, že jeseň nemusí byť smutná a chladná, ale pestrofarebná a zaujímavá. Žiaci vytvorili na dolnej chodbe a v triedach peknú jesennú výzdobu.  Všetkým šikovným deťom za nápady ďakujeme.

Do galérie Jeseň boli pridané fotografie.

• Blíži sa koniec kalendárneho roka...

• Chceli by sme Vám pripomenúť,  slovom aj obrazom,  podujatia, ktoré sa uskutočnili od začiatku nového šk. roka. Ako prvé bolo samozrejme otvorenie šk. roka 2019-2020.

• Vyhodnotenie Zelená škola

• Základná škola s materskou školou Červený Hrádok získala  certifikát a vlajku Zelená škola. Všetkým, ktorí sa o to pričinili srdečne blahoželáme.

(zdroj facebook.com/zssmschradok )

• MSR Orientačný beh – Turčianske Teplice - 10.6.-11.6.2019

• Družstvo chlapcov postúpilo na MSR v orientačnom behu, ktoré sa konali v Turčianskych Tepliciach. Chlapci stáli pred jasnou úlohou – obhájiť BRONZ v štafetách aj celkovo, prípadne prekvapiť. Najlepšími jednotlivcami sa stali: Benjamín Šabík (10. miesto), Bohumír Šabík (12. miesto) a Oliver Ludva (14. miesto). Družstvo chlapcov po prvom dni figurovalo na 2. mieste len 2,46 min. za Bratislavou. V druhý deň sme však nepotvrdili kvalitu z prvého dňa a v štafete sme skončili na 3. mieste. Podľa súčtu výsledkov sme mali zhodu so žiakmi z Martina. Avšak horšie umiestnenie v štafete nás odsunulo opäť na bronzovú priečku na MSR. ĎAKUJEM VÁM ŽIACI tretí rok po sebe TOP3 na MSR!

PaedDr. Peter Havetta

• Futbal – Volkovce – 24.5.2019

• Chlapci z našej školy bojovali o úspech na turnaji mikroregiónu Požitavie - Širočina v Tekovských Nemciach.       ZŠ s MŠ Červený Hrádok -              ZŠ Nová Ves nad Žitavou             5:1

ZŠ s MŠ Červený Hrádok -           ZŠ Volkovce                                      3:2

ZŠ s MŠ Červený Hrádok -           ZŠ Tesárske Mlyňany                    3:0

ZŠ s MŠ Červený Hrádok -           ZŠ Tekovské Nemce                      4:1

Školská futbalová reprezentácia: Kráľ Denis, Šabík Bohumír, Šabík Benjamín, Tonkovič, Kováč, Kráľ Matúš, Gelety, Pivarči

• MO Atletika – Zlaté Moravce - 17.5.2019

• Atletická zostava zbierala úspechy na MO v Zlatých Moravciach. Najlepší výkon zaznamenal Emanuel Kováč (Kriketka - 1 guľa - 3). Sára Szénásiová guľa - 3. Kriketka - 2. Dominika Gajdošová,  ktorá získala striebro na behu 300 m, Tatarkovič tiež striebro zo 60 m, Tonkovič bronz na 300 m a dievčatá získali bronz v štafete 4x60 m: Gajdošová, Szenásiová, Nagyová, Meňhertová. Ďakujeme za reprezentáciu školy: Gajdošová, Szenásiová, Meňhertová, Nagyová, Kováč, Šabík Bohumír, Šabík Benjamín, Tonkovič, Tatarkovič, Kráľ Denis.

• Svetový deň atletiky 1. stupeň – Zlaté Moravce - 23.5.2019

• Na 4. ročníku - Svetového dňa v atletike naša škola vypravila reprezentantov 1. stupňa ZŠ. Školu reprezentovali Vivien Žigraiová, Oliver Šutka, Laura Žigraiová, Alica, Vuková, Sofia Svrbická, Dominik Szénási, Oliver Berkeš, Filip Galamboš. Žiačky a žiaci bojovali, čo im sily stačili a to sa podpísalo na senzačnom umiestnení.

ZŠ s MŠ Červený Hrádok získal 1. miesto z počtu 12 škôl. Vyhrali až 4 disciplíny (hod, skoky, behy – štafetu a 6min.). Gratulujeme.

• MK Orientačný beh – Nitra - 7.5.2019

• MO v orientačnom behu sa nekonali. Najlepšie krajskú trať odbehol Bohumír Šabík, ktorý sa stal strieborným majstrom NR kraja medzi chlapcami ZŠ, Benjamín Šabík získal 4. miesto. Dominika Gajdošová a Oliver Ludva  7. miesto, Sára Szenásiová, Karolína Meňhertová a Mária Čulíková skončili v prvej polovici výsledkov. Chlapci sa 3x po sebe stali majstrami NR kraja. Dievčatá získali striebornú priečku. Gratulujeme.